Home Uncategorized IT Tugilahendused
formats

IT Tugilahendused

Sellenädalane materjal oli midagi sellist, mille peale ma pole pikemalt kunagi mõelnud. Lugemisel avanes silmaring just kõiksugu lahenduste koha pealt. Päris paljud asjad hakkasid ka huvi pakkuma, eriti just reljeefne hiir. Võiks isegi öelda, et nii mõndagi ideed saab rakendada ilma kitsaskohta (nagu nt. vaegnägemine) omamata. Lõpetades ülevaatliku artikli lugemise jõudsime ülesandeni.

Ülesannet alustades ei osanud ühest või teisest kohast kohe pihtagi hakata sest pole kunagi sellise pilguga neid lahendusi vaadanud. Järgnes veidike üldist uurimist interneti abil kui tuli meelde mõte, mis käis peast läbi alles materjali lugemise poole peal: paljud lahendused sobivad kõigile.

Esimese asjana tuli kohe pähe pea kõigile igapäevaelust tuntud spellchecker-id ja sellesarnased tooted. Tavakasutuses aitavad nad ära hoida kolleegile või potensiaalsele äripartnerile ebaprofessionaalse mulje jätmisest hoidumisel just kirjaoskuse lihvimise näol sest olgem ausad, enamusele käib ühel või teisel määral vastukarva kõiksugu kirjavigu täis teksti lugemine. Raske kohe tõsiselt võtta.

Mõttetöö käis edasi ja sain aru, et spellcheckeritel on veel ülesandeid kui lihtsalt igapäevaelust tuntud situatsioonid. Pean ennast võrdlemisi kiireks ja täpseks trükkijaks aga ka mul tekib vigu teksti sisse. Mõtlema hakkasin just inimestele kel vaevnägemine või puudub nägemine üldse. Kõigil on vaja klaviatuuri abil kirjutada, kuskil postitada, e-maile saate jne. On olemas ka tarkvara mis loeb trükkimise ajal ette kirjutatu, et hoida ära igasugu kirjavigade tekkimine. Spellcheckeri kasu siin seisneb just selles, et oma olemuse tõttu jõuab ta suure osa kirjavigu ise ära siluda enne kui mingit kontrolllugemist vaja läbi viia. Kindlasti saab ka spellcheckerist jagu aga kui ta on automatiseeritud ja aitab juba mingilgi määral kaasa, siis leian, et tegu on ääretult väärtusliku lahendusega.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>